Od momenty, gdy istota ludzka opanowała sztukę panowania nad światłem, zaczął się dla ludzkiego świata nowy etap

Faktem jest, że na początku światło dostarczały świece i lampy naftowe, które były stosunkowo kosztowne. Dlatego jeszcze w średniowieczu spora część ludności naszego kontynentu żyła wciąż według określonego przez słońce cyklu dnia.


Jednakże, dzisiaj mamy już XXI stulecie i nikt nie musi oszczędzać światła czy siedzieć wieczorem przy świecy (chyba, że to romantyczna kolacja zakochanych).
beleuchtung
Autor: http://www.freeimages.com
Na podstawie danych z: http://www.freeimages.com


Elektryfikacja stała się jednym z głównych haseł propagandowych komunizmu i należy powiedzieć, że jest to jedyna rzecz w Polsce, która się powiodła w okresie ich rządzenia. Niemal wszystkie wsie w naszym kraju posiadają dostęp do elektryczności. Dlatego każdy bez problemu może oglądać Filmy czy po pracy zapalić światło w salonie. Doktorzy od dłuższego już czasu przypominają, żeby przykładowo nie siedzieć w pochmurne dni w mroku, gdyż sprzyja to rozwijaniu się depresji. Nawet styliści powtarzają, by w pomieszczeniach należycie zaplanować oświetlenie. Każdy pokój musi posiadać duże doświetlenie, w szczególności jeśli jego okna są skierowane na północ. Oświetlenie powinno znajdować się w pokoju w kilku punktach.wejdź dalej alarmy Gdynia alarmy GdyniaNie może ograniczyć się tylko do jednego miejsca - żyrandola znajdującego się u sufitu. W pokoju powinny znajdować się również lampy stojące lub wiszące, by źródło jasności pochodziło z kilku stron.
Jeśli przykładowo uwielbiamy czytać w salonie w naszym fotelu, to musimy zamontować tam dobre oświetlenie, tak by nie zepsuł nam się wzrok.


Dobre oświetlenie sprzyja zdrowiu każdego człowieka.
2022/05/26, 15:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.