Czym się powinny charakteryzować telefony używane do pracy w ciężkich warunkach.

Sprzedawane obecnie smartfony i telefony co prawda cechują się naprawdę mocnymi parametrami i nowoczesnym wyglądem, ale są urządzeniami dość delikatnymi.
lampy
Autor: włodi
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Co prawda przy niektórych modelach firmy się chwalą, że będą bardzo odporne na zakurzenie czy wodę, lecz to przeważnie będzie jedynie reklama, a przy jakiś problemach gwarancja nie będzie obowiązywać. Tak jest na przykład w przypadku najnowszego promowanego smartfona jednej z firm, w spotach reklamowych każdy słyszy że jest to telefon wodoodporny, lecz przy zalaniu urządzenie nie zostanie naprawione.

Nie masz ochoty skończyć intrygującego tematu na tym artykule? Więc zapraszamy do kolejnych - kliknij w źródło catia i wejdź na zbliżoną witrynę.

Kolejną bolączką współczesnych smartfonów jest duża podatność na mechaniczne uszkodzenia, upadek nawet z niewielkiej odległości często może się zakończyć stłuczeniem szybki i przymusem jej wymiany na nową.


Na rynku można na szczęście znaleźć aparaty, które mogą służyć do specjalnych zadań, i w takim celu je też zaprojektowano. Tego typu telefon do pracy musi być odporny na wiele niesprzyjających warunków, jakie będą go spotykać, to znaczy wodę, kurz czy upadek z większej wysokości. Już samo obejrzenie takiego urządzenia daje pewność co do ich zastosowania - mają one solidne, wzmocnione obudowy, niejednokrotnie grubsze dwa razy niż zwykłe modele. Dodatkowo posiadają ekrany z wytrzymałego szkła, odpornego na zarysowania, a także szczelnie zamykane wszystkie wejścia i porty.
Z reguły specyfikacja tego typu urządzeń jakaś nadzwyczajna nie będzie, lecz również nie tego się od nich oczekuje, z mniej wymagającymi programami bez żadnego problemu powinny sobie poradzić.
2021/02/28, 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.