Najnowsza elektronika w naszym życiu, czyli jakie elektroniczne urządzenia są dziś używane.

Dzisiaj mało kto wyobraża sobie codzienny dzień bez jakiejś elektroniki. W zasadzie każdy posiada ze sobą komórkę, czy jest to wiekowa klawiszowa konstrukcja, czy też najnowszy model smartfona. Oprócz tego u wielu osób znajdują się laptopy, tablety czy też komputery osobiste, a także inny sprzęt, przykładowo taki jak telewizory czy konsole do gry. Lecz obecnie przeciętna żywotność takich sprzętów to co najwyżej parę lat.


sony xperia
Autor: John Karakatsanis
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Będzie się tak dziać z dwóch powodów, przede wszystkim są one tak bardzo skomplikowane, że zwyczajnie się po tym okresie mogą popsuć, a naprawy z reguły nie będą się opłacać. Druga sprawa, to szybko stają się przestarzałe i nie radzą sobie z aktualnymi programami, przez co wielu ludzi zwyczajnie je zmienia na kolejne modele. Zwłaszcza widoczne jest to przy tabletach i smartfonach, gdzie kilka lat to tak naprawdę przeskok o całą epokę sprzętu.

Zwiększa się ilość pamięci, ilość procesorów, pojawiają się kolejne wersje systemów operacyjnych, a także gry i programy, jakie na starszych generacjach sprzętu mogą nawet nie działać. Producenci tabletów oraz smarftonów prześcigają się w coraz to nowych konstrukcjach, dodając sporo przydatnych użytkownikom funkcjonalności. Na przykład najnowszy smarfton sony xperia (http://i-sklep.com.pl/product-pol-369-Sony-Xperia-E-bialy.html) e to typowe urządzenie z 4G pamięci i 3,5 calowym ekranem dotykowym. Jednak może on zaoferować niezwykle ciekawą, zainstalowaną przez producenta aplikację Walkmen, dzięki jakiej da się bardzo przyjemnie słuchać muzyki i zarządzać piosenkami.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.