Ubezpieczenie korytarzy i klatek schodowych – jak zapobiec awarii w miejscach, gdzie pojawia się ogromna liczba osób? Rady, pomysły, gotowe sposoby

Tworząc blok, biurowiec lub zwyczajnie dłuższy hall dobrze zwrócić dużą uwagę na okablowanie pomieszczenia i doraźną wygodę. Najgorszą sytuacją jest, gdy nieefektywnie wstawimy przełącznik schodowy, a tym bardziej gdy przez nieuwagę umieścimy tylko pojedynczą sztukę. Analogiczna sytuacja ma się jeśli chodzi o sprzęty zabezpieczające. Tutaj jednak musimy zwrócić uwagę nie na ich liczebność, a dokładność wstawienia.

Przełączniki
Puszki hermetyczne powinny być zamontowane wystarczająco w prosto dostępnym i jednocześnie trudno widocznym miejscu. Dobry rozwiązaniem może być również założenie ich możliwie u góry. Powodem ku owemu działaniu jest normalna skłonność ludzi, do opierania się na takiego typu urządzeniach, (rozwinięcie tematu > https://sklep.oemtuning.pl/) gdy umiejscowione są one nisko. A puszki hermetyczne są tego typu narzędziem, który ma chronić, a nie kusić do nieumyślnego zniszczenia (są niekeidy niezbędne). A co, kiedy w grze mamy przełącznik schodowy?

Polecamy też

Chciałbyś mieć rewelacyjne zdjęcia z imprezy na świeżym powietrzu? Wybierz quadrocoptery

przed weselem
Autor: vastateparksstaff
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Robienie zdjęć to aktualnie pasja wielu ludzi. Jest teraz tym łatwiejsza do realizowania, gdyż posiadamy aparaty komórkowe, z których pomocą można robić naprawdę fantastyczne fotografie. Ale jeżeli chciałbyś uzyskać wyjątkowe ujęcia z przyjęcia, jakie niebawem zorganizujesz pod gołym niebem, musisz kupić quadrocoptery. Z jakich względów?


W tym wypadku musimy uważać w domach wielorodzinnych, by odległość między jednym a drugim nie była zbyt obfita. Ten z kolei także powinien być łatwo zauważalny i dobrze by w opcji ze ciągłym naprowadzaczem, by nie musieć szukać po ścianie dłonią i narażać się na brzemienny w skutkach upadek. W wieżowcach często stosuje się przełącznik schodowy czasowy, który po pewnym czasie bezproblemowo sam się wyłącza. Dzięki temu oszczędzamy prąd, ale nadal nie możemy przesadzać z ergonomią. Nic tak bardzo nie irytuje jak sytuacja, gdy > przeczytaj więcej tutaj w połowie drogi nagle gaśnie światło.

Wtedy jedynym rozwiązaniem jest albo błądzić trzymając się poręczy, albo, gdy wiemy o takiej specyfice urządzenia, od razu po aktywacji światła biec czym prędzej do celu. Jest to bardzo męczące i irytujące. Może to powiewać błahym tematem, ale zapewniam, że gdy ktoś w takich warunkach musi pracować pięć dni w tygodniu po osiem godzin w pewnym momencie zgłosi taką sytuację działowi Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. A można było tego uniknąć tylko instalując następny przełącznik schodowy. Finansując ergonomię pamiętajmy także o efektywności, by po kilku tygodniach w naszym nowym, pięknym budynku, nie musieć przeprowadzać konkretnego remontu elektryki.
2018/08/30, 08:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.