Porównujemy słuchawki przeróżnych producentów - które warto kupić?

Porównując tanie egzemplarze słuchawek z takimi, które kosztują ponad pięćset złotych wielu ludzi zadaje sobie pytanie, czym się one tak naprawdę różnić między sobą. Czy rzeczywiście różnica w wykonaniu i dźwięku jest takiej wielkości, jak różnice w cenie?


Autor: RossinaBossioB
Można dla przykładu wziąć Słuchawki Ministry of Sound MOS 004 (EX106-W). Kosztują one niewiele poniżej 100 zł i jak na swoją cenę prezentują całkiem przyzwoite parametry. Są solidnie wykonane, posiadają wystarczające pasmo częstotliwości i duży zapas mocy.

Na uszach leżą w miarę wygodnie i nawet długotrwałe używanie nie spowoduje żadnych odgnieceń i ucisków. Ale jak przyglądnie się szczegółom i porówna z droższymi modelami, takimi jak na przykład Słuchawki Philips SHL5905BK (SHL5905BK/10), to można zauważyć kilka istotnych różnic. W droższych modelach głośniki są wykonane z neodymu, który posiada znacznie korzystniejsze parametry niż tradycyjne zestawy magnesów. Inny jest również surowiec zastosowany na membranę, a korpus, pałąk i nauszniki także wyglądają znacznie lepiej niż w słuchawkach najtańszych. Może się wydawać że są to niewielkie i mniej ważne sprawy, ale zebrane całościowo powodują, że droższe słuchawki brzmią dużo lepiej, i to będzie tłumaczyło ich wyższą cenę.

A jak sprawa się będzie miała w egzemplarzach prezentujących najwyższą półkę, czy tu także będzie widoczna różnica? Osoby, które miały szansę założyć takie słuchawki na uszy z pewnością potwierdzą, że tak. Będą to potwierdzać również podawane parametry i zastosowane do wyprodukowania materiały. Słuchawki Monster Beats by Dr.Dre Solo Black (ceny) mają zaprojektowaną specjalnie obudowę która zwiększa dynamikę muzyki w określonym paśmie częstotliwości, wykorzystano w nich również części tytanowe, które dają muzykę bez żadnego zniekształcenia. W czasie projektowania tych słuchawek przeprowadzano liczne testy, przez co finalny produkt dopracowany jest w najdrobniejszych szczegółach i zachwyca jakością muzyki, którą odtwarza. Także drugi model tego producenta, Słuchawki Monster Beats by Dr.Dre STUDIO Białe jest wart wszelkich pieniędzy, w nim także wykorzystano podzespoły (STKNX) najwyższej jakości i szereg zdobyczy technologicznych, co oczywiście przełożyło się na wykonanie i parametry.
2023/03/28, 17:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.