Nie posiadamy czasu na czas

Czas pędzi coraz szybciej, już burzy rozeznanie, a co dopiero złapanie go, by choć na chwilę zatrzymać. Takie marzenia plątają nam się w głowie, gdy jest nam dobrze, kiedy życzymy sobie, żeby ten dobry stan nigdy się nie skończył. Z drugiej jednak strony, czas się wlecze, powinien trochę przyspieszyć. Tak myslimy, w momencie gdy czujemy się źle, gdy czas płynie bez końca, gdy nuda i stres odbijają piętno na naszym organizmie. To wszystkonieprzejednany czas… Nie ma na niego wpływu.


zegarek bisset
Autor: Luke Ma
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Istnieją plemiona, dzikie ludy, gdzie nie wiedzą, czym jest zegarek. Czas wyznacza im wschód i zachód słońca, ogólnie położenie naszej gwiazdy na niebie. Ci ludzie mają swoje codzienne czynnośći, jednak nie czują się skonfliktowani ze sobą, niemają sobie za złe,iż dokądś nie dotarli, nie muszą gnać na spotkania, trzymać się sztywno znikającym sekund czy minut? Jeśli da się oszukać czas, jeżeli można mieć na niego jakiś wpływ, to jest jeden najlepszy sposób: wyrzucić czasomierz przez okno!

Tak, dobrze się mówi. Dla ogromnej większości ludzi taka sugestia to tylko dobra bajeczka do snu. Możemy sobie tak pofantazjować, ale zaraz zarkamy na nasz piękny zegarek casio, bo pamiętamy, iż o piętnastej mamy ważne spotkanie, o szesnastej następne, a dwudziestej wizytę u lekarza. Wszystko jest zapięte na ostatni guzik, zegary i czas rządzą naszym życiem (tu).

Autor: www.zibi.pl
Może nam się wydawać, że to my kierujemy swoim życiem, mamy na niego ostateczny wpływ. I faktycznie, na istotne kwestie, takie jak wybór partnera czy mieszkania mamy wpływ, ale nie jesteśmy w stanie, jak śpiewała znana piosenkarka „wskazówki ująć w dłoń i cała wstecz”, dlatego, że równa się to zatrzymaniu Ziemi w swoim obrocie albo wywołania śniegu w środku lata…


Pozostaje się pogodzić, iż takie są realia.

Jeśli użyta w powyższym tekście narracja do Ciebie przemówiła, to zobacz tu ukryte kamery do mieszkania podobne porady - one odnoszą się do pokrewnej problematyki.

najlepszym pomysłem będzie dostroić pewną część czasu dla indywidualnych potrzeb. Znaleźć bodaj pół godziny każdego dnia bez zegarka, zamienić ten konkretny moment na niemierzalny czas, bez patrzenia na zegarek, bez mechanizmu, który porządkuje nam życie. Odniesiemy wrażenie że jesteśmy wtedy troszkę, jak ludzie, którzy mieszkają gdzieś bardzo daleko, którzy nie znają takiego czegoś jak zegarek. I z pewnością mają mniej stresów niż my - link do sklepu.
2021/09/08, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.