Z jakiego powodu linkowanie jest tak ważne?

Już w chwili obmyślania witryny powinniśmy postawić sobie istotne pytanie: w jaki sposób internauci dowiedzą się o jej istnieniu? Odpowiedzią na pytanie jest tzw. optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych. To aktualnie znakomita, zapewniająca oczekiwane efekty nowoczesna forma promocji.


SEO
Autor: Paloma Gómez
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Świadomość internautów wzrasta każdego dnia co sprawia, iż frazy, zadawane pytania przy wyszukiwaniu są coraz bardziej konkretne.

Fascynuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło elektroniczne zarządzanie dokumentacją a znajdziesz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

O ile jeszcze niedawno pozycjonowanie było zarezerwowane dla sklepów internetowych, na dzień dzisiejszy powinny zaznajomić się nim wszystkie osoby posiadające strony www. W końcu zdaliśmy sobie sprawę z tego, że przykładanie wagi wyłącznie do szaty graficznej, nie jest gwarancją sukcesu.

Pozycja strony w wynikach wyszukiwania bezpośrednio ma wpływ na liczbę jej odwiedzin. Im wyższa, tym większa rozpoznawalność marki. Dotarcie do grupy docelowej, to kolejny powód dla którego warto zdecydować się na tę usługę.
Pozycjonowanie stron to nie tylko ścisłe dopasowanie słów kluczowych.

Zasadnicze znaczenie ma również linkowanie, innymi słowy ulokowanie linka z adresem naszej domeny na obcej stronie www. Właściwie linkowany blog ma coraz wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania czyli mamy coraz większy ruch na stronie. To ma wpływ na zyski i skutkuje pozyskaniem nowych odwiedzających. Rozróżniamy dwa główne typy linków: rel nofollow i dofollow. Co oznaczają te pojęcia?

Internet, kabel
Autor: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
W przypadku linków dofollow: jeżeli strona A ma korzystniejszy ranking SEO niż strona B to link dofollow z A do B pomaga B w osiągnięciu lepszego statusu SEO w ogólnym indeksowaniu.

Linki nofollow to rodzaj linków również istotnych dla pozycjonowania. Całościowa liczba linków jest uwzględniana w uzyskaniu wysokiej pozycji SEO bloga. Wszystkie linki nie mogą być dofollow, ponieważ wygląda to nienaturalnie i bardzo podejrzanie dla przeglądarek www.

Musimy dlatego odpowiednio zbalansować obydwa rodzaje linków. Pamiętajmy jednak, iż najważniejsza jest treść bloga.

Miej na uwadze, że zbliżone teksty, są bardzo blisko. Kliknij tutaj, a pokażą Ci się przydatne teksty (www.key-ces.com/software-development/) i dzięki temu dowiesz się więcej szczegółów na ten temat.

Nawet najbardziej doskonałe narzędzia nam nie pomogą jeśli nie będziemy regularnie dodawać nowych wpisów.
2020/12/23, 18:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.