Wyjątkowe zdjęcia przy użyciu kamery sportowej.

Każdy z nas czasami staje przed jakimś wyzwaniem. To samo jest gdy decydujemy się na skok na bungee czy ze spadochronu. Następuje wówczas złamanie konkretnych ograniczeń. Są to tak zwane sporty ekstremalne. Z pewnością, gdy podejmiemy się czegoś takiego będziemy chcieli posiadać pamiątkę z tego zdarzenia.

GoPro Hero 4 Silver Teardown
Autor: Dave Jones
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dotychczas takie sukcesy były uwieczniane na fotografiach. Tymczasem w latach tak dobrze rozwijającej technologii, poczęto myśleć czy nie można byłoby uwieczniać danego zdarzenia w formie filmu. Chodzi o film, który byłby kręcony przez skaczącego. Natomiast utworzenie owej kamery graniczyło z cudem, ponieważ musiała być to kamera doskonałej trwałości z racji szybko zmieniającego się obrazu. Również nie powinna być to kamera trzymana przez sportowca (tak jak to może byc w typowej kamerze) jak i kamera przypinana na ubiorze. Tak zaistniała innowacyjna kamera sportowa. Również pojawiły się w sprzedaży nowoczesne drony zaopatrzone w kamery, które mają możliwość również nakręcać ten wyczyn z innych pozycji- . Bardzo znany z tych akcesoriów będzie dji phantom, jaki jest wielowirnikowym multikopterem. Jego głównymi zaletami będzie precyzyjnie zintegrowana konstrukcja całego pojazdu, śmigła samokontrujące, jakie mają za obowiązek równoważenie punktu samolotu a także nowoczesny komputer pokładowy, jaki umożliwia na przemieszczanie się pojazdu w momencie, kiedy utracimy zasięg pilota sterującego.

Dron
Autor: Dennis Jarvis
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Owa sytuacja może się wydarzyć w momencie, kiedy oddalimy poza zasięg pilota, gdy stracimy bezzwłoczną widoczność pojazdu lub po prostu w przypadku, kiedy wyczerpią się nam baterie w pilocie. To doskonałe rozwiązanie, bo już nie musimy się zamartwiać, że zgubimy nasz pojazd przez nieuwagę. W pojazdach pilotowanych wyjątkowo często przytrafiało się, że właściciel gubił swój pojazd poprzez utratę zasięgu.

Reasumując: kamera sportowa stosowana jest znacznie częściej przez fanów mocnych wrażeń. Stosują ją sportowcy skaczący na bungee, ze spadochronu czy amatorzy ekstremalnych zjazdów rowerowych czy snowboardzistów. Przy używaniu takiego sprzętu jesteśmy w stanie te jakże majestatyczne przeżycia utrwalać oraz powracać wspomnieniami kiedy tylko mamy na to ochotę.
2019/06/28, 18:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.