Jaki telefon komórkowy zakupić? Porady

Współczesny smartfon to nie wyłącznie dzwonienie i wykonywanie połączeń. Przez dużą część doby to centrum naszego życia. Połączenia, portale społecznościowe, krótkie wiadomości tekstowe – wszystko to absorbuje naszą uwagę. Jednakże wskazówką jest wybór właściwego przyrządu do naszych potrzeb. Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Rozmiar ekranu. Obecnie największą wziętością cieszą się wyświetlacze, o rozmiarze do pięciu cali. Dlaczego? Ergonomia pracy na tej powierzchni pozwala na obsługę całości za pomocą jednego palca. Naturalnie, pod uwagę bierzemy wymiar ręki (szczególnie zasięg naszego kciuka) oraz dostosowujemy ją do konkretnego modelu. Drugą kwestią będzie rozróżnienie smaftfonów pod względem jego przeznaczenia.
telefon marki Apple
Autor: Elisa Fair
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Całkiem inną rolę będzie spełniać smartfon przeznaczony do pracy, w stosunku do tego, który wyselekcjonujemy do domu. Pierwszy przypadek zdeterminowany jest przez charakter wykonywanego zawodu. Biurowi pracownicy docenią większy rozmiar – na dużym ekranie o wiele łatwiej przeglądać rozmaitego rodzaju dokumenty. Jeśli telefon ma trafić w ręce osoby pracującej fizycznie, wielkość wyświetlacza musi być możliwie mała – maksymalnie utrudni to losowe uszkodzenie mechaniczne. W tym szczególnym wypadku warto zastanowić się nad zakupem tradycyjnego narzędzia, wyposażonego w klawiaturę.

Polecamy też

Różnego rodzaju urządzenia AGD, które każdy z nas ma w mieszkaniu, to stuprocentowe dobrodziejstwo dla nowoczesnej pani domu

zmywarka nie pobiera wody
Autor: Philips Polska
Na podstawie danych z: Philips Polska
W dzisiejszych czasach życie pędzi niezwykle prędko. Mamy znacznie więcej obowiązków niż posiadały nasze babcie. Dzień po dniu nasza lista zadań zdaje się nie mieć końca.


System operacyjny. Bezdyskusyjnym liderem jest Android (przykładowo lg g3 - g3), posiada on powyżej osiemdziesiąt % rynku. Wszystko to za sprawą otwartej specyfikacji, która gwarantuje pełną ingerencję w kształt systemu oraz dostosowanie go do własnych upodobań. Na dodatek połączenie z kontem Google pozwala na zintegrowanie z naszą skrzynką mailową, przeglądarką Chrome bądź też dokumentami online w pakiecie DOCS (przykładem może być Samsung Galaxy S5 Neo). Najogromniejszym konkurentem jest iOS. Apple postanowiło mieć całkowitą kontrolę nad swoim oprogramowaniem, czego efektem jest bardzo duże bezpieczeństwo pracy a także rygorystyczne kryteria tworzenia oprogramowania na telefony iPhone.

Procesor jest najważniejszym komponentem każdego aparatu. Od jego wydajności zależy szybkość otwieranych aplikacji, ilość zadań realizowanych równocześnie oraz obsługi takich funkcjonalności jak gry. Współcześnie na rynku znajduje się pełny szereg konstrukcji, określonych dla różnych półek cenowych. Najogromniejszym zainteresowaniem cieszą się 4-rdzeniowce – ich użycie pozwala na komfortową pracę. Wśród liderów znajdują się Samsung Galaxy s5 Neo posiadający 8 rdzeni - sprawdź tutaj.
2019/05/30, 10:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.