Jeżeli jesteś debiutującym fotografem, to obowiązkowo musisz poznać najnowszy rejestr rekomendowanych obiektywów

Fotografowanie, tak samo jak pieczenie czy gra na instrumencie muzycznym, bywa pasją, której z chęcią oddają się zarówno nastolatkowie, jak i osoby po sześćdziesiątce. O ile uczniowie gimnazjum są w stanie rozwijać własne umiejętności pod okiem wykładowców z okolicznych emdeków, to dorośli ludzie przede wszystkim zdobywają wiedzę oddając się lekturze opracowań zamieszczonych w internecie i rzecz jasna blogów oraz forów dyskusyjnych. Bądź co bądź każdy dopiero uczący się fotograf ma poznać nie tylko tajniki robienia ładnych ujęć, ale i wybrać odpowiedni dla siebie, oraz swoich możliwości, sprzęt, w tym także obiektyw.

aparat marki sigma
Na podstawie danych z: http://www.sigma-sklep.pl/
Tak fotografowie amatorzy, jak i profesjonaliści muszą ciągle uaktualniać swoją wiedzę, bowiem na sklepowych regałach co rusz pojawiają się nowsze modele aparatów. Przeglądanie branżowej prasy jest prawie obowiązkowe - w taki sposób można od razu zorientować się, jakie obiektywy są polecane przez ekspertów. Poza tym trzeba też zweryfikować, jakim aparatem się dysponuje, gdyż tylko wtedy będzie można zorientować się, czy bardzo dobrej jakości obiektyw sigma 17-50mm pasuje do posiadanego modelu urządzenia - do lustrzanki 17-50mm. Każdy fotoreporter doskonale wie, że jakość ujęcia zależy od wielu czynników i przynajmniej paru z nich w zasadzie nie da się w ogóle kontrolować. Tymczasem największy wpływ mamy oczywiście na posiadany sprzęt, a zwłaszcza na obiektywy. Ponieważ ich ceny są wysokie, wybór trzeba dobrze przemyśleć, aby później nie żałować swoich decyzji.


Polecamy też

Pryzmaty zawodowe

obiektyw
Autor: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Rynek fotograficzny aż pęka w szwach od podaży rozmaitych gatunków przyrządów i obiektywów. Najistotniejszym elementem jakiegokolwiek urządzenia fotograficznego jest obiektyw. To przez niego musi przebyć światło przed utrwaleniem obrazu, dlatego jakość optyki ma kluczowy wpływ na techniczną jakość uwiecznionego zdjęcia.

obiektyw
Autor: Ryan Bodenstein
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wydaje się nie jest przypadkiem fakt, że najczęściej polecane obiektywy są wytwarzane przez japońskie firmy: zarówno obiektywy sigma 70-300 - 70-300, jak i canon EF 50 na pewno nawet nieprofesjonaliści będą kojarzyć z aparatami fotograficznymi, a logo Leica bywa znane de facto jedynie tym, którzy naprawdę interesują się fotografią. Każdy początkujący fotograf musi koniecznie przejrzeć rankingi sprzętu fotograficznego, żeby później wiedzieć, na który model wydać wynagrodzenie. Następnie musi wybrać dla siebie odpowiedni obiektyw i to w żadnym razie nie musi być model, który zdobył najwięcej wyrazów uznania. Jeśli konkretna pani uzna, że obiektyw sigma 17-50mm w pełni spełnia jej wymagania, to oczywiście go zamówi i dodatkowo być może poleci go innym, a nawet stworzy własny ranking wartych uwagi obiektywów.
2019/10/16, 02:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.