Na czym polega e-procurement? Czy warto się tym zainteresować?

Żyjemy w takowych czasach, iż spora liczba zadań, jakie niegdyś było można załatwiać jedynie zwyczajnie, dzisiaj załatwiamy też internetowo.
Takie coś jest bardzo wygodne, ponieważ zaoszczędza czas, jest czynione automatycznie. Nie dziwi więc, że coraz większa liczba osób z takiego rozwiązania korzysta.


Szczególnie jest to interesujące kiedy bierzemy pod rozwagę branże, jakie się pod tym kątem zmieniają. Idealnym przykładem będzie na przykład platforma przetargowa, jaka doskonale upraszcza oraz usprawnia ten cały proces ( na logintrade.pl). Na uwagę w tym kontekście zasługuje e-procurement, to znaczy obszar e-biznesu, jaki odnosi się do integracji elektronicznej oraz rozporządzania różnymi działaniami związanymi z procesem elektronicznym zamówień w sektorach zarówno publicznym i w sektorze prywatnym.


Dzięki niemu spełnione są aż trzy najistotniejsze funkcje (co to jest E-procurement). Jako najistotniejsza jest automatyzacja procesu zakupów, bo e-procurement obsłuży kompletny proces zaopatrzenia w całej organizacji. Takie coś powoduje, iż cały obieg dokumentów będzie znacznie uproszczony oraz prędzej się odbywa. To również sprawdzanie zakupów, gdyż dzięki temu możemy prowadzić centralną koordynację planowania, budżetowania oraz monitorowania całego procesu zakupów.


tłumacz


To zdecydowanie pomaga departamentowi zajmującemu się zakupami, gdyż zatrudnieni w departamencie zakupów specjaliści mogą zajmować się najważniejszymi sprawami – czyli wyborem dostawców. To w końcu trzeci punkt, czyli standaryzacja asortymentu.
Razem ze wszystkimi czynnościami kontynuuje weryfikację zakupowanego towaru i portfela dostawców. Nie ma potrzeby nawet chyba wspominać o tym jak ma to ogromny wpływ na politykę Przedsiębiorstwa, gdyż ulepszeniu ulega planowanie i kooperacja z dostawcami.
2023/03/28, 17:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.