Co robić by uniknąć rozczarowania po nietrafionym zakupie gadżetu?

Znaczna konkurencja w handlu - szczególnie w obszarze nowych technologii - powoduje, że to klient jest najważniejszym ogniwem. To o niego się zabiega, próbuje się go skusić na wiele najprzeróżniejszych sposobów. Z punktu widzenia konsumenta może być to sytuacja niezbyt komfortowa, bowiem informacje o zaletach praktycznych danego urządzenia giną w zalewie komunikatów oddziałujących na uczucia, jednak tak naprawdę malutko wnoszących konkretów.
smartfon
Autor: Maurizio Pesce
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Sposobem na natarczywą reklamę z wydzierającymi się gwiazdkami może być po prostu logiczne rozumowanie oraz zestawianie osiągalnych artykułów. Nie ma nic gorszego niż nieodpowiednio wyselekcjonowany i jeszcze do tego kosztowny sprzęt. Żeby uniknąć zawodu po nieudanym zakupie przede wszystkim musimy się zastanowić do czego będzie nam potrzebny konkretny sprzęt, i uzbrojeni w tą wiedzę możemy zasiąść do komputera i dokonać selekcji. W internecie dostępnych jest wiele portali gromadzących dane techniczne (np. smartfonów), starczy wbić w przeglądarkę hasło: porównaj telefony, i już można wybierać dostępne opcje. Dla naszej wygody strony te umożliwiają wyszukiwanie przedmiotów wedle zadanych wyznaczników, i tak np. zaznaczenie wyrażeń: samsung dotykowy uwidoczni wykaz wszystkich urządzeń tej znanej firmy z dotykowym ekranem. Można zrobić porównanie tutaj - telefony.

OnePlus One
Autor: Maurizio Pesce
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W takim serwisie mamy funkcję tzw. porównaj telefony na przykład z różnymi systemami operacyjnymi (Android i Windows Phone 7), i szansę wybrania urządzenia z takimi parametrami jakie nam pasują. Kolejną pomocą mogą być ogłaszane w serwisach opisujące ciekawostki techniczne testy. Duże znane portale tego rodzaju otrzymują od wytwórców modele testowe w zamian za tekst prezentujący ich przymioty.


Polecamy też

Wzrasta świadomość polskich przedsiębiorców

ERP
Nadal bardzo daleko nam do ideału, ale na całe szczęście na przykład polskie firmy są coraz wydajniejsze, co niewątpliwie przekłada się na korzystniejszy rozwój całej ekonomii.

Dla koncernu może być to dodatkowa forma marketingu zaś dla nas nabywców kolejne źródło danych. Oczywiście najlepiej jest przejrzeć parę takich portali przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. Z pewnością należy się wystrzegać artykułów sprawiających wrażenie nazbyt optymistycznych. Najlepsze nawet telefony bezprzewodowe mają swe niedociągnięcia, i jeżeli w artykule nie będą one wyraźnie zaakcentowane, natomiast zalety są wychwalane w sposób przesadzony... poszukujmy innego miejsca, aż wyszukamy rzetelne informacje.

Niniejszy materiał porusza faktycznie ciekawe sprawy, ale przeczytaj jeszcze tamto źródło - na pewno uznasz, że są wartościowe.

Warto zajrzeć: smartfon Windows Phone 7 na ceneo.pl.
2019/12/03, 08:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.