Jak musi działać dobry system monitorowania GPS?

Coraz więcej różnorodnych spółek z dziedziny kurierskiej i innych posiadających parki maszynowe a w nich przeróżne pojazdy mechaniczne, decyduje się na wykorzystywanie w swych parkach tzw.


monitoringu GPS. Szefowie takich firm robią to dlatego, że korzyści z tego płynące są niezwykle duże.


Do najbardziej istotnych z nich zaliczyć można możliwość redukcji kosztów prowadzenia takiej firmy, zabezpieczenie pojazdów przed możliwością ich kradzieży albo bardziej widoczny dozór nad pojedynczymi członkami personelu. Posiadacze tego typu firm muszą wybrać, czy lepszym rozwiązaniem będzie zainstalowanie drogiego, złożonego systemu monitoringu. Tego typu monitoring GPS nie jest tani, więc może wystarczyłby jakiś inny, mniej złożony system. W pierwszej kolejności należy zastanowić się konkretnie nad indywidualnymi wymogami występującymi w danej spółce. Może okazać się, że w razie małej spółki nie będzie korzystne finansowo montowanie drogiego systemu mającego dużo funkcji.


monitoring GPS
Autor: Piotr Drabik
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


internet
Autor: Franklin Heijnen
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Polecamy też

Kilka słów o nowościach w sprzęcie elektronicznym

Sprzęt komputerowy
Na podstawie danych z: http://pixabay.com/
W dzisiejszych czasach wszystko to istna elektronika. Musimy, więc nie zapominać o tym, by się na tej elektronice, chociaż trochę znać. Nie każdy musi być znawcą czy pasjonatem nowych sprzętów elektronicznych, ale dobrze, co nieco o nich wiedzieć.


Zamiast tego prawdopodobnie wystarczający będzie mniej skomplikowany system monitorowania, którym będzie można wykonywać monitoring GPS, więc warto poszukać takich rozwiązań, które będą w większym stopniu elastyczne dla odbiorcy oraz będą umieć dostosować swoją ofertę szczególnie dla danej firmy. W przypadku transportu międzynarodowego układy, które wykorzystują sygnał zagranicznych sieci, mogą tworzyć dodatkowe, niemałe koszty za transfer danych.


Doskonałym wyjściem będzie system monitorowania GPS, który działa także jako komunikator. Dzięki niemu będziemy mogli kontaktować się z naszym kierowcą niezależnie od miejsca, w którym dokładnie on się znajduje.
2023/03/28, 17:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.