Styczniki i zwalniaki - małe urządzenia potrzebne do działania innych, dużych urządzeń.

Technologie idą stale do przodu, więc firmy, które pragną trwać na rynku muszą ulepszać swoje produkty i dawać im charakteru. Wiele branż stosuje urządzenia elektryczne, aplikacje i sprzęty, które potrzebują kontrolowania. W zasadzie, to nie tylko przemysł i firmy użytkują to, ale również ludzie w mieszkaniach.

Zwalniak
Istnieją różnorodne urządzenia wspierające i ułatwiające pracę. Nie tylko umożliwiają załączać różne rzeczy, ale także nadawać im dynamikę, przesyłać dane, impulsy, czy po prostu utrzymywać pracę. Są to między innymi styczniki i zwalniaki. Te pierwsze znajdują zastosowanie w wielu różnorodnych aplikacjach w produkcji i budownictwie. Są one urządzeniami, które kierują pracą silników, klimatyzatorów, ogrzewaczy, wentylatorów, pomp, urządzeń dźwigowych, technik oświetleniowych ale także struktur do poprawy współczynnika siły. Istnieją różnorakie modele styczników, na przykład mini styczniki o mocach od 4 do 5,5 kW, czy blokowe tak zwane uniwersalne o mocy do 400 kW.

W ofercie są także modele instalacyjne do użycia tak w przemyśle, jak i w domu. Następnie występują rodzaje przemysłowe, termiczne, klasyczne i elektroniczne. Krótko charakteryzując – stycznik jest łącznikiem, służącym do łączenia obwodów głównych, gdzie zestyki robocze są zamykane elektromagnesem i są przetrzymywane w tej formie, póki napięcie cewki jest właściwie wysokie. Autor:


Jeżeli obwód cewki elektromagnesu zostanie przerwany, to zwory elektromagnetyczne opadają poprzez wpływy pracy sprężyny i zostają otwarte zestyki robocze. Innym rodzajem sprzętu wpierającego siłę sprzętów i ich bezpieczne oddziaływanie są zwalniaki. Ich praca opiera się na wysuwie tłoczyska z odpowiednią siłą na określony skok. Są one stosowane między innymi w hamulcach do zwolnienia – otwierania hamulców szczękowych i tarczowych. Mają one obudowane wewnątrz sprężyny, które nie tylko wywołują działanie hamulców, ale także chwilę hamowania.

Zwalniaki mogą być również używane w innych urządzeniach, ale jest jeden warunek a mianowicie niezbędne jest im dawanie mocy napięciem trójfazowym. Tak więc mają one użycie tam gdzie jest niezbędna praca posuwisto – zwrotna, a więc do zamykania i otwierania klap, drzwi, do działania zasuw i zaworów, do podnoszenia i opuszczania zapór oraz do poruszania cięgieł i dźwigni. Tak szeroki wybór umożliwi dobranie styczników i zwalniaków do każdej maszyny gdzie są potrzebne.
2023/03/28, 17:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.