Czym powinno się charakteryzować przemysłowe oświetlenie ? Do czego używane są reflektory PAR?

Oświetlenie może spełniać różne role, nie tylko ozdobne. Może także być konieczne w określonych miejscach do wykonywania danych zadań. Przykładami będą różnorakie reflektory, które wykorzystuje się na co dzień.


Przykładowo reflektory przemysłowe muszą być dosyć mocne, wydajne oraz dużych rozmiarów, żeby oświetlić przykładowo halę przemysłową.


Do takich celów nie użyjemy byle jakiej żarówki albo lampy. Tutaj siła światła musi być na tyle duża, żeby ludzie tam zatrudnieni dali radę poprawnie wykonać swoje zlecenia. Z tego właśnie powodu takie wyjątkowe lampy bardzo częstozakupuje się w specjalistycznych sklepach, jakie zajmują się takiego rodzaju, wymagającym oświetleniem.


Wentylatory PWM marki Nexus
Autor: silentworks
Na podstawie danych z: silentworks


Podczas różnych imprez można zauważyć także dość specyficzny rodzaj lamp. Oświetlenie dyskotekowe przykładowo musi być dosyć zróżnicowane. Różnorakie barwy wiązek świateł, poza tym kula lustrzana, jak odbije świetlne wiązki w różne strony. To wszystko czyni, że klimat na dyskotece będzie wyjątkowy, a zaproszeni przez nas goście dobrze będą się bawili.


Polecamy też

W jaki sposób wybrać odpowiedni obiektyw do lustrzanki?

aparat fotograficzny Sigma
Na podstawie danych z: http://www.sigma-sklep.pl/
Wiele osób, jakie dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografowaniem, nie wie, w jaki sposób należy wybierać właściwy obiektyw do lustrzanki. Wybór jest ogromny, stąd też trudno nam podjąć dobrą decyzję, szczególnie, iż jesteśmy dopiero na początku tej drogi i w zasadzie jeszcze mało wiemy. Nie musi być to tak problematyczne zadanie, jeżeli tylko poznamy kilka najistotniejszych zaleceń.


W dyskotekach, ale także w teatrach, na estradzie czy planach filmowych często używane są reflektory par. Swój początek biorą takie reflektory z technologii motoryzacyjnej, dlatego są bardzo trwałe i emitują bardzo precyzyjną wiązkę światła. Światło nie rozprasza się bokami. Lampy takie charakteryzują się bardzo dużą niezawodnością i są bardzo łatwe do obsłużenia.


Wraz z wydaniem na rynek technologii LED, lampy PAR LED stały się coraz mocniej popularne. Emitują one mniej ciepła oraz funkcjonują dłuższy okres czasu. Na nasz rynek weszły w 2007 tak więc od tej pory coraz częściej można się na nie natknąć.
2023/03/28, 17:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.