Jak kupić telefon? Na co zwracać uwagę, by nasz wybór był najbardziej właściwy? Co jest w tej kwestii najbardziej ważne?

Zakup nowego telefonu to bardzo często bardzo poważna decyzja. Nim ją podejmiemy najlepiej wiedzieć, na co zwrócić uwagę, w jaki sposób jesteśmy w stanie ominąć pozorne promocje, aby nasz telefon nie był czymś słabym oraz niezbyt trwałym.


sony xperia
Autor: John Karakatsanis
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Rzeczywiście istotna jest obudowa, ale to coś na pewno więcej niż dywagacje nad jej kolorem czy rodzajem użytego materiału. Materiał ma wielkie znaczenie, ale jeszcze bardziej ważne jest to, czy planujemy zakupić telefon z dostępem do baterii, gdzie występuje dość charakterystyczna zdejmowana tylna ściana obudowy, a może jest to dla nas niezbyt istotna funkcja. Otwarty dostęp do baterii pozwala na szybką i bezproblemową wymianę baterii na inne, przykładowo w trasie, jak nie posiadamy ładowarki.

Zaciekawiły Cię wątki opracowane w naszym artykule? Odczuwasz jednakże niedosyt? W takim razie zapraszamy do nowej witryny - naciśnij tu Symulator Formuły 1 i wejdź tam.

W tym sensie najbardziej odpowiedni wybór to Xperia z, lecz możemy także pomyśleć o identycznych modelach, jakie posiadają trochę inne funkcje, lecz akurat tego rodzaju walor pozostaje niezmienny, jak Xperia z1 compact. Koniecznie sprawdź: Ceneo.pl.
xperia
Autor: John Karakatsanis
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Bez wątpienia powinniśmy sprawdzić przed kupnem, jak taki smartfon leży w dłoni, czy realna będzie jego obsługa z wykorzystaniem tylko jednej ręki. To rzeczywiście istotna kwestia w codziennym życiu i takie cechy mają najlepsze telefony firmy Sony, takiego rodzaju jak Xperia e4. Najlepsze wymiary ekranu, czyli takie, które zapewniają komfort użytkowania mieszczą się w zakresie od 3,5” do 5”.


Np. bardzo dobra jest Xperia m4 aqua w wymiarze 5”, która świetnie leży w dłoni. Rzeczywiście natomiast musimy uważać na większe telefony, takie powyżej 5,5 cala - nowoczesna Xperia E4. Bardzo ważna dla każdego z użytkowników jest ilość pamięci. To nie tylko miejsce na aplikacje, lecz też na nasze własne zdjęcia czy pliki wideo. Pamiętajmy, iż w poszczególnych urządzeniach szczególnie pliki video dosyć szybko zabierają wolne miejsce. Najlepiej odnaleźć telefon, jaki ma chociaż osiem GB miejsca na pliki, a dodatkowo posiada slot na kartę microSD, dzięki której w razie potrzeby bardzo szybko zwiększymy ilość wolnego dla nas miejsca. To jest naprawdę niezbędne i dobrze pamiętać, iż jest taka możliwość. Może się to okazać dla nas bardzo dobre, kiedy zabraknie nam miejsca na ważne dane.
2021/05/28, 08:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.