Najnowocześniejsze techniki wyświetlania obrazów

Wysokiej klasy urządzenia służące przesyłaniu informacji reklamowych skierowanych do szerokiej rzeszy nabywców to współcześnie jedyna technologia powszechnie wykorzystywana, jaka umożliwia przesył obrazów o niezwykle dobrej jakości przy zachowaniu doskonałej widoczności przez użycie wysokiej siły diod ledowych.
telebimy elektroniczne
Autor: Mikey
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jak dotychczas jedynie tak zwany ekran LED (medas media) - bo o nim mowa - pozwala skutecznie pokonać silny słoneczny blask. Czyni go to świetnie widocznym w silnym dziennym świetle. Do przetworzeniu cyfrowego obrazu użytkuje się zazwyczaj sygnał DVI, jaki jest wysyłany z karty graficznej komputera przemysłowego. Obraz ów trafia do sterownika telebimu przez kabel transmisyjny, w którym przetwarzany zostaje przez procesor graficzny, jakiego zadaniem jest dzielenie obrazu na kwadraciki emitowane wprost do poszczególnych modułów . Każdy moduł znowu przetwarza każdy fragment obrazu przy użyciu tzw. mikroprocesora wizyjnego i nareszcie obraz emitowany zostaje do modułów wyświetlających mieszczących diody ledowe. Istnieją dwie technologie wyświetlania takiego typu obrazu. Pierwsza to technologia, w jakiej na każdy piksel wchodzą 3 diody ledowe: zielona, czerwona i niebieska. Diody ledowe działają podobnie jak w zwykłym monitorze telewizyjnym, a więc poprzez kombinację jasności świecenia poszczególnych diod monitora. W taki sposób ekran LED (link do strony) uzyskuje obraz w różnych barwach. Technologia (przekonaj się jak funkcjonuje rfid system) ta ma zastosowanie głównie w telebimach stosowanych na zewnątrz, w których stosuje się diody SMD jak także w ekranach LED wykorzystywanych we wnętrzach (jednak o niewielkich rozdzielczościach).


Polecamy też

Wspaniała i sprawna odmiana reklamy w obecnych czasach - ekrany LED

telebimy
Autor: vikkiq
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ekrany LED są dzisiaj ogromnie popularne i są używane w wielu rozlicznych urządzeniach, na przykład współczesnych telewizorach najnowszej generacji lub też komputerach. Ekran LED jest również stosowany na telebimach, jakie służą do nadawania meczy na stadionach, filmów w kinie, różnorodnych koncertów lub imprez tematycznych a także reklam.

monitor
Autor: uPrism co.,ltd.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Następna technika generowania obrazu przy zastosowaniu diod LED zapewnia dużo większe możliwości a także zachowuje lepszą głębokość barw. W celu uzyskania jak najwyższej jakości obrazu w monitorach z piksel bis użyto na z punktów cztery diody LED - o jedną w kolorze czerwonym więcej. Mamy więc: dwie czerwone, jedną zieloną i jedną niebieską. Wykorzystanie takiego układu diod wypływa z nielinearnej czułości człowieczego oka na kolory. Układ ten umożliwia dodatkowo korekcję jasności wszelkich diod ledowych tak aby móc zmniejszyć fabryczne niezgodności w nasileniu i jasności wysyłanego światła pojedynczych punktów.
2022/12/04, 08:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.