Jak chronić swój towarowy znak i wejść na rynek europejski? To rzeczywiście łatwe i osiągalne dla każdego

Czy zdajesz sobie sprawę, że jak prowadzisz działalność gospodarczą w jednym z państw Unii Europejskiej, to jesteś w stanie zarejestrować własny znak towarowy w urzędzie państwowym? To zapewni Twojej firmie ochronę, co jest istotne dla każdego przedsiębiorcy, szczególnie w dzisiejszych czasach. Tak definiowany wspólnotowy znak towarowy gwarantuje ochronę na terenie całej Unii Europejskiej. To niezwykle wygodne, ponieważ na podstawie tylko jedynego zgłoszenia posiadasz zapewnienie, że nikt nie będzie podszywał się pod Twój znak towarowy.

Oczywiście te zastrzeżenie jest związane z konkretnymi kosztami. Internetowe zgłoszenie takiego znaku towarowego to kwota dziewięćset euro, natomiast tego typu zgłoszenie można dokonać praktycznie w jednym języku, nie jest więc konieczna znajomość choćby angielskiego czy innego języka. Te zgłoszenie jest sprawdzane i jak wszystko jest prawidłowe, to znak zostaje zarejestrowany. Jednocześnie może być ponawiany w nieskończoność, co dziesięć lat np patenty.

Korzystnie wiedzieć, że zarejestrowany znak towarowy to właściwie same korzyści. Po pierwsze, wartość Twojej marki jest w pełni chroniona, a to jest w sumie najbardziej istotna wartość dla każdego właściciela firmy.
prawo
Taka praktyka wpływa na rozwój firmy, co najważniejsze na zwiększanie majątku. Co bardzo istotne taki znak ochrania przed konkurencyjnymi firmami, jakie nieczystymi zagraniami pragną się podpiąć pod naszą działalność. Oczywiście, po rejestracji zwielokrotniają się nasze prawa, jakie wcześniej były wystawione na ciężką próbę i były nie do końca jasne, to w sposób skuteczny zapobiega fałszerstwom i oszustwom. Dzięki temu można spać spokojnie.


Polecamy też

Który laptop producenta Apple najbardziej spełni Twoje oczekiwania?

Laptop marki Apple
Autor: Alejandro Pinto
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W dzisiejszym świecie znakomitym pomysłem jest posiadanie laptopa, by w razie potrzeby móc szybko skorzystać z udogodnień techniki. Notebooki wymienia się dziś często, w większości wypadków traktując je jako coś nadzwyczaj osobistego, o co warto dbać. Przy takim podejściu należy jak najlepiej zapoznać się z rynkiem komputerowym, kiedy interesuje nas znalezienie nowego sprzętu. W dwudziestym pierwszym wieku wielorakie zgryzoty powoduje choćby wybranie takiego typu laptopa, który jest lekki, oraz bez trudu spełnia wszelkie funkcje komputera stacjonarnego.

Pozytywy są jeszcze bardziej znaczne. Jedna rejestracja, a jest ważna we wszystkich krajach Unii Europejskiej. To oznacza, iż posiadacz znaku ma jedyne prawo do korzystania z niego w każdym aktualnym i przyszłym kraju Unii Europejskiej. Co najbardziej perspektywiczne dla twojego biznesu to rynek, który stoi przed Tobą otworem, oczekuje tam na Ciebie prawie 500 milionów klientów. Jedna opłata i korzyści na wiele lat, to chyba wspaniała okazja do rozwoju swojego biznesu, a jednocześnie całkowitego bezpieczeństwa. Chcesz wiedzieć więcej? Szukaj w internecie informacji na ten temat pod frazą rzecznicy patentowi Warszawa. Naprawdę warto wiedzieć większą ilość na ten temat, skorzysta na tym Twoja firma, a jak wiadomo dla każdego właściciela firmy to jest najbardziej istotne.
Autor https://www.jwp.pl/
2019/01/29, 14:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.