Jak chronić swój towarowy znak i wejść na rynek europejski? To rzeczywiście łatwe i osiągalne dla każdego

Czy zdajesz sobie sprawę, że jak prowadzisz działalność gospodarczą w jednym z państw Unii Europejskiej, to jesteś w stanie zarejestrować własny znak towarowy w urzędzie państwowym? To zapewni Twojej firmie ochronę, co jest istotne dla każdego przedsiębiorcy, szczególnie w dzisiejszych czasach. Tak definiowany wspólnotowy znak towarowy gwarantuje ochronę na terenie całej Unii Europejskiej. To niezwykle wygodne, ponieważ na podstawie tylko jedynego zgłoszenia posiadasz zapewnienie, że nikt nie będzie podszywał się pod Twój znak towarowy.

Oczywiście te zastrzeżenie jest związane z konkretnymi kosztami. Internetowe zgłoszenie takiego znaku towarowego to kwota dziewięćset euro, natomiast tego typu zgłoszenie można dokonać praktycznie w jednym języku, nie jest więc konieczna znajomość choćby angielskiego czy innego języka. Te zgłoszenie jest sprawdzane i jak wszystko jest prawidłowe, to znak zostaje zarejestrowany. Jednocześnie może być ponawiany w nieskończoność, co dziesięć lat np patenty.

Korzystnie wiedzieć, że zarejestrowany znak towarowy to właściwie same korzyści. Po pierwsze, wartość Twojej marki jest w pełni chroniona, a to jest w sumie najbardziej istotna wartość dla każdego właściciela firmy.
prawo
Taka praktyka wpływa na rozwój firmy, co najważniejsze na zwiększanie majątku. Co bardzo istotne taki znak ochrania przed konkurencyjnymi firmami, jakie nieczystymi zagraniami pragną się podpiąć pod naszą działalność. Oczywiście, po rejestracji zwielokrotniają się nasze prawa, jakie wcześniej były wystawione na ciężką próbę i były nie do końca jasne, to w sposób skuteczny zapobiega fałszerstwom i oszustwom. Dzięki temu można spać spokojnie.


Polecamy też

Zakupy w sklepie internetowym w Elblągu. Dostarczą Ci zakupy do mieszkania

skle internetowy w Eblągu
W obecnym świecie sieć WWW posiada niezwykle istotną funkcję. Jest narzędziem porozumiewania się, źródłem wiadomości oraz przyrządem wykorzystywanym do pracy. Coraz częściej także służy do dokonywania różnego rodzaju transakcji. Aktualnie za pośrednictwem Internetu można już przykładowo dokonywać przelewów pieniężnych oraz zarządzać własnym kontem w banku. Dużą popularność zdobyły także sklepy internetowe.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.