Powoli powinniśmy rozpocząć uzupełniać pit 2014

Zawsze z początkiem roku kalendarzowego należy rozliczyć się z zarobków, które udało nam się zyskać w roku poprzednim, więc i tym razem nie będzie inaczej. Stopniowo powinniśmy rozmyślać już o wypisaniu rozliczenia za poprzedni rok, tak żeby móc jak najszybciej oddać pit 2014, bo jeżeli robimy to przed kolejnymi, to możemy prędzej zainkasować nasz zwrot pieniędzy.
podatki
Autor: Daniel X. O'Neil
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W dodatku im prędzej zabierzemy się za wypisywanie tego rozliczenia, tym spokojniej będziemy mogli to wszystko robić, a więc minimalne będzie prawdopodobieństwo, że popełnimy gdzieś błąd oraz będziemy musieli do niego składać korektę. Do wypisania jednak jest trochę rubryk i nie należy się z tym wszystkim spieszyć, gdyż wtedy łatwo jest wprowadzić informacje nie tam gdzie trzeba.

Polecamy też

Nowości techniczne – jakie aktualnie urządzenia warto znać?

kamerka go pro
Autor: Creative Tools
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wśród ludzi możemy wyróżnić tych, którzy kochają wszelkiego typu gadżety i nowinki techniczne oraz takich, którzy nie mają większego pojęcia jak obsługiwać nawet najprostszy smartfon, czy aparat fotograficzny. Ci pierwsi, wciąż czekają na nowe produkty, dzięki którym będą mogli uczestniczyć w ciekawych projektach, poszerzać swoją wyobraźnie i być bardziej kreatywni. Co aktualnie cieszy się sporą popularnością w tym zakresie?


Mamy szansę skorzystać z odpowiednich programów

obliczymy Twoje podatki
Autor: reynermedia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dla niektórych ludzi wypisanie pita jest tak skomplikowaną czynnością, że nawet boją się myśleć, że będą musieli to zrobić. Na szczęście w internecie jest wiele bezpłatnych programów z których można skorzystać, aby taki pit wypełnić, gdzie system sam będzie za nas wyliczał całkowite wartości, jednocześnie też nie zezwalając nam na pominięcie jakiegoś ważnego okienka. Jeżeli mimo wszystko nadal nie jesteśmy przekonani do samodzielnego wypełniania tego rozliczenia, to warto powiedzieć, że sporo księgowych w tym okresie oferuje swoją wiedzę. Może ona kończyć się na sprawdzeniu już wypełnionego przez nas pita, ale także może polegać na wypełnieniu go od początku do końca, ważne tylko abyśmy natrafili na odpowiednią osobę, która na pewno się na tym zna i nie będzie posiadała problemów z żadnymi ulgami, które nam się należą.
Każde pieniądze są tutaj ważne

Podczas tworzenia rozliczenia za zeszły rok nie możemy zapomnieć o najmniejszym źródle dochodu. Kiedy pracowaliśmy dorywczo, lub zarobiliśmy pieniądze gdzieś poza podstawowym źródłem zarobkowania to też musimy je wpisać w takim zestawieniu. Tylko wtedy będziemy mieli odpowiednio wypisane zestawienie i będziemy wiedzieli, że nie oszukujemy państwa.
2018/08/29, 19:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.