Zeznanie podatkowe za 2014 rok, intratna bonifikata prorodzinna preferująca osoby z trojką i więcej dziećmi.

W tym roku podatkowym bonifikaty podatkowe są nieco inne aniżeli w 2014 roku. Najkorzystniejsza ulga przy rozliczaniu rocznym PIT za 2014, obejmie rodziców, którzy wychowują co najmniej trójkę dzieci. Wymogiem zwrotu nadpłaconego podatku jest opodatkowana praca przynajmniej jednego z rodziców.
finanse
Autor: Allan Ajifo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wprowadzenie takiej ulgi ma aktywizować pomoc tych rodzin, w których praca, a nie zasiłek, jest metodą funkcjonowania. Ulepszenie w w polityce prorodzinnej to następny istotny element ideologi przychylnej rozwojowi rodziny, po wydłużeniu urlopu rodzicielskiego, rozszerzeniu dostępności przedszkoli i obniżeniu opłat za pobyt w nich oraz poszerzeniu oferty w liczbie żłobków .

Polecamy też

Jak Polacy zarabiają zagranicą i na jakie przywileje mogą liczyć mieszkając na obszarze innego państwa

podatek
Autor: Robert F. W. Whitlock
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Znalezienie etatu w kraju nie jest banalnym zadaniem, o czym dobrze wiedzą absolwenci. Zresztą nie tylko oni poszukują intratnego stanowiska, którego piastowanie, oprócz dochodów czysto materialnych, przyniesie również wielką satysfakcję. Jeśli poszukiwania znacząco się przedłużają, to wówczas wiele osób myśli o wyjeździe do Irlandii, aby tam zarabiać i rzecz jasna, zamieszkać. Zresztą powodów do zmiany miejsca pobytu bywa więcej - ekstra impulsem pozostaje chociażby fakt, że w obcym kraju mieszka już część naszej bliskiej rodziny.


Długofalowym celem polityki państwa jest bowiem poprawienie się sytuacji demograficznej Polski. W dzisiejszej sytuacji fazy spadku liczby urodzeń, ideologia państwa musi przekonywać do posiadania dzieci. Najkorzystniejszym instrumentem ekonomicznym oddziałującym na chęć zwiększenia liczby dzieci jest wsparcie rodzin przy decyzji właśnie o trzecim dziecku. Nowe przepisy mają również walczyć z szarą strefą i propagować legalne zatrudnienie, ponieważ osoby
finanse
Autor: Lucas Hayas
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
pracujące bez jakiejkolwiek umowy o pracę nie uzyskają zwrotu podatku i są pozbawione ubezpieczeń społecznych. http://pitonline.pl/rozlicz-pit-online/ www.pitonline.pl/jak-otrzymam-zwrot-podatku-pit-2014/


Dodatkowo ulga na dzieci, będzie najbardziej rentowna dla matek, ojców mało zarabiających. Obecnie, aby rodzic samotnie wychowujący np. dwójkę dzieci uzyskał w pełni odpis podatkowy, musi uzyskać roczny przychód w wysokości 15 445 zł. Z kolei w sytuacji dwojga rodziców, jest to kwota 18 534 zł. Kolejnym zyskiem ma być szybszy zwrot podatku dla rodzin wielodzietnych . Na odzyskanie pieniędzy nadpłaconych fikusowi, osoby korzystające z ulgi, będą czekać najwyżej do 30 dni, od czasu złożenia pit za 2014, a nie 3 miesiące, jak wynika z obecnie obowiązujących przepisów.
2018/06/22, 12:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.