Komputer w każdym domu

Przez błyskawiczny rozwój technologiiwłaściwiemomentalniestaliśmy sięelementamiprawdziwych zmian. Przed chwiląużywaliśmy maszyn do pisania, a teraz już niezbędne do wszystkiego są nam komputery.

Przede wszystkimkomputeryzowanie było całkiem trudne, szczególnietam, gdzieniezbędne było odpowiednieprzeszkoleniepracowników. Naprawdębłyskawicznie z nowoczesnościąoswoiło się nasze pokolenie, które przyswajało sobie komputery PC i wszelkieinnowacje z zapartym tchem.

Polecamy też

Rola serwerów – z jakiego względu opłaca się kupić jak najlepszy?

serwer
Autor: 4Press.pl
Na podstawie danych z: 4Press.pl
Nie ulega wątpliwości, że nasz świat rozwinął się w błyskawicznym tempie, o którym dawniej nikt by nie pomyślał. To niesamowite jak wiele rozwiązań technologicznych pojawiło się w ostatnich kilkudziesięciu latach. Każda nowość zmieniła w pewien sposób kształt codziennego życia zwykłego człowieka. Nowe technologie poprawiają jakość życia, czego najlepszym przykładem jest chociażby smartfon, czyli wielofunkcyjny telefon komórkowy, umożliwiający nie tylko komunikację, ale również pozwalający na korzystanie z internetu, czy gry multimedialne.


Komputery (więcejinformacji tu: http://nano-comp.pl/pl/c/DELL/20) i dyskietki Na pewnoczęśćosóbdobrze pamiętapierwsze spotkanie z komputerem. Monochromatycznyekran, trudnyDOS i obawy, że włączenienieodpowiedniegoprzyciskuspowoduje zniszczeniedrogiegosprzętu - . Zamiast płyt CD i pendrive’ówużywało siędyskietek z taśmy magnetycznej. W dodatkurządził MS-DOS, więcsamodzielne uruchomieniejakiegoś programubyło naprawdę trudne. Jeśli jużprzy pomocyprzypływu humoru rodziców dało się odpalićulubioną grę, to obsługa myszkirównieżsprawiała kłopoty. Warto sobie przypomnieć, że to klawiatura była podstawowymnarzędziem.

Przyjazne komputery W czasie gdypojawiły się komputery osobiste, odmienił sięprzy okazjiwizerunek systemu. Pojawił się Windows i od tej chwiliwszystko zaczęło funkcjonować inaczej. Kultura obrazkowa, prosty w obsłudze interfejssprawiły, że praca w firmach stała się łatwiejsza. Przedsiębiorcy zaczęli zamawiać komputery dla firm. Ponadtorozwija się sieć. Cały czasulepszanauzyskałaglobalny wymiar.

Bezpieczna sieć Upowszechnienie się komputerów spowodowało, że aktualnie dokumentymającyfrowy kształt. Narodziła się zatem potrzebainnego niż dotychczas ich systemu zabezpieczenia. Wytworzyła sięgrupaprogramistów,która zajęła się administrowaniem sieci, przez którą przechodzą dane. Wprowadzono nowe pojęcia. Profesjonalne serwery intel, możliwość aktualizacji systemu i wytworzenie backup'u. Kto by wpadł na to, że maszyny do liczenia zdominują człowieka tak szybko?
2019/03/05, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.