Nowy komputer – w jaki sposób się na niego zdecydować?

Właściwy dobór laptopa to poważna decyzja. W końcu niniejszego zakupu przeważnie dokonujemy na choć kilka lat. Powinniśmy więc zdecydować się na taki sprzęt, z którego będziemy całkowicie zadowoleni, żeby potem przedwcześnie go nie wymieniać oraz nie wydawać w taki sposób znowu wielkiej kwoty pieniędzy. Mocno się mając to na uwadze zastanówmy, jaki dysk twardy nas ciekawi, jaka karta graficzna oraz inne podzespoły.
dysk twardy
Autor: WD
Na podstawie danych z: WD
Powinny być one jak najlepiej dostosowane do naszych potrzeb (). Innego komputera będzie przecież potrzebował projektant graficzny, innego programista, innego z kolei zapalony gracz, a jeszcze innego osoba, która korzysta z niego sporadycznie oraz to głównie do przeglądania witryn internetowych.

Najpierw powinniśmy się zastanowić czy ciekawi nas nowy sprzęt, czy może raczej używany. Obie te opcje mają swoje przymioty, ale też wady. Komputery z drugiej ręki są najczęściej sporo tańsze. Jednakże również słabszej jakości. Decydując się na taki, nie mamy co liczyć, że będzie on nam służył tak długo jak laptop kupiony ze sklepu. Ponadto może też być zwyczajnie odrobinę przestarzały. Bardzo możliwe więc, że po jakimś czasie używania będziemy go mieli trochę dosyć.


dysk twardy
Autor: EMC Corporation
Na podstawie danych z: EMC Corporation
Zaczniemy szukać sposobów na ulepszenie go lub też na przyspieszenie windows 7. Zapewne wpadniemy też na pomysł, by kupić niektóre części czy podzespoły i je zamienić na nowsze, jak również lepsze modele. Pewnie da to pewne rezultaty. Jednakże czy takim sposobem nie wydamy w końcu więcej gotówki niż gdybyśmy z miejsca zakupili nowy komputer? Nie wspominając już nawet o straconym czasu. Ponadto używany laptop może mieć przeróżne mankamenty, które odkryjemy dopiero po czasie. Może się okazać, iż na jego dysku jest na przykład zainstalowany wirus flash player bądź że zwyczajnie zbyt szybko się on przegrzewa ().

Polecamy też

Playstation 3 - megaprodukcje tego sezonu

Niebawem sezon ogórkowy będzie już przeszłością. Koniec lata to koniec odpoczynku dla producentów gier. Trzeba zabrać się do ciężkiej pracy, aby zaspokoić spragnionych graczy. Większość producentów gier będzie chciała zdążyć wydać swoje produkcje jeszcze przed końcem grudnia, bo nie od dziś wiadomo, że właśnie w tym okresie zbija się największą mamonę. Dlatego gra jest warta świeczki.


Przy nowym komputerze nie czekają nas tego typu niespodzianki. Jeżeli zatem nie wiemy, który komputer wybrać, czym się pokierować, co powinno być dla nas podczas podejmowania tej decyzji kluczowe – najlepiej prosić o radę kogoś lepiej doświadczonego. Nie musimy daleko poszukiwać – często dużą wiedzę pod tym względem posiadają młodzi ludzie. Syn przyjaciela może mieć celne uwagi, jakie bardzo nam pomogą kupić sprzęt, z którego będziemy usatysfakcjonowani przez długie lata.
2023/03/28, 17:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.