Projektowanie aplikacji www

Sieć internetowa jest dostępna w zasadzie w każdym miejscu. W domach i biurach mało kto nie ma obecnie dostępu do sieci, także komórkowi operatorzy w większości taryf coraz częściej uwzględniają pakiety internetowe.

Zwiększająca się powszechność mobilnych sprzętów, na przykład takich jak tablety lub smartfony sprawiła, że z możliwości otwierania internetowych stron można korzystać w dowolnym miejscu. Dzięki urządzeniom mobilnym zmieniło się również podejście do projektowania internetowych serwisów. W przypadku komputerów stacjonarnych i laptopów serwisy są wyświetlane na dużym ekranie o odpowiedniej rozdzielności. Jednak na małym ekranie tabletu takie - Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|R|W=230]serwisy nie wyglądają zbyt dobrze, a dodatkowo czas ich ładowania jest bardzo długi. Dlatego też wraz z rozpowszechnieniem przenośnych urządzeń coraz więcej serwisów zdecydowało się uruchomić swoje strony mobilne, czyli wersje nadające się do otwierania właśnie na tych małych ekranach.

Mobilne strony na smartfony i tablety zmodyfikowały również sposób podejścia do realizacji internetowych serwisów. Tworzenie stron mobilnych zaczęło wymagać od projektantów całkowicie odmiennego sposobu niż przy typowych stronach www, i często będą to dwa zupełnie różne produkty. Przy wersjach mobilnych najważniejsza jest lekkość i mała objętość.
Resztę na

Polecamy też

Towary Apple w sklepach online

apple
Autor: Laineema
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Apple jest firmą, która zyskała sobie szczególne miejsce wśród użytkowników akcesoriów komputerowych. Firma jest znana właśnie z produkowanych przez nią komputerów, ale wytwarza także telefony i odtwarzacze muzyczne. Oprócz tego, jako jedna z pierwszych wprowadziła do sprzedaży urządzenia mobilne nazywane tabletami. Jakby tego było mało, Apple jest również prekursorem sprzedaży muzyki w postaci plików elektronicznych. Posiadany przez producenta program iTunes jest jednym z najchętniej używanych serwisów z plikami mp3 na świecie. Producent ma nawet własny sklep komputerowy – iStore, w którym można kupić wszystkie produkty Apple.

Zyskuje się to przez zmniejszenie liczby fotografii, zmniejszenie kodu serwisu i optymalizację szybkości działania. Zupełnie innego podejścia będzie wymagać również sama nawigacja na stronie, przy dotykowych ekranach sterowanie będzie się odbywać przy pomocy palców i serwisy mobilne powinny być do tego przystosowane. Dlatego też występuje tak duża liczba rozbieżności między wersją mobilną i tradycyjną wielu serwisów, a osoby na to narzekające, że są one różne powinni zdać sobie sprawę, z czego się to wszystko bierze. Następnym poziomem rozwoju wielu internetowych serwisów jest tworzenie aplikacji mobilnych rozszerzających możliwości, które oferują przeglądarki.

Zajmujący materiał? Jeśli tak sądzisz, to kliknij tu, w serwisie projektowanie ulotek reklamowych, który w tamtym miejscu odnajdziesz, także jest coś interesującego.

Tego typu aplikacje zainstalować można na swoich tabletach czy smartfonach i korzystać ze znacznie większej liczby funkcjonalności, niż podczas korzystania z przeglądarki.

Napisał
2021/06/09, 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.