Projektowanie aplikacji www

Sieć internetowa jest dostępna w zasadzie w każdym miejscu. W domach i biurach mało kto nie ma obecnie dostępu do sieci, także komórkowi operatorzy w większości taryf coraz częściej uwzględniają pakiety internetowe.

Zwiększająca się powszechność mobilnych sprzętów, na przykład takich jak tablety lub smartfony sprawiła, że z możliwości otwierania internetowych stron można korzystać w dowolnym miejscu. Dzięki urządzeniom mobilnym zmieniło się również podejście do projektowania internetowych serwisów. W przypadku komputerów stacjonarnych i laptopów serwisy są wyświetlane na dużym ekranie o odpowiedniej rozdzielności. Jednak na małym ekranie tabletu takie - Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|R|W=230]serwisy nie wyglądają zbyt dobrze, a dodatkowo czas ich ładowania jest bardzo długi. Dlatego też wraz z rozpowszechnieniem przenośnych urządzeń coraz więcej serwisów zdecydowało się uruchomić swoje strony mobilne, czyli wersje nadające się do otwierania właśnie na tych małych ekranach.

Mobilne strony na smartfony i tablety zmodyfikowały również sposób podejścia do realizacji internetowych serwisów. Tworzenie stron mobilnych zaczęło wymagać od projektantów całkowicie odmiennego sposobu niż przy typowych stronach www, i często będą to dwa zupełnie różne produkty. Przy wersjach mobilnych najważniejsza jest lekkość i mała objętość.
Resztę na

Polecamy też

Jak radzić sobie z kupnem komputera?

Notebooki Samsung Serii 5
Autor: Samsung
Na podstawie danych z: Samsung
Na szczęście w naszym państwie ciągle ulega pomniejszeniu ilość tych osób, które nie posiadają dostępu do komputera. Ba, obecnie nierzadko na jednego człowieka przypada jedno stanowisko komputerowe! To pokazuje, że na szczęście akurat w kwestii komputeryzacji Polacy nie są zbytnio do tyłu. Można śmiało powiedzieć, że chociaż komputery są względnie drogie, to na całe szczęście istnieją te rozwiązania, dzięki którym zakupimy solidne pecety bądź laptopy warszawa, za względnie korzystną cenę. Co zatem trzeba zrobić, aby mieć okazję pozwolić sobie na zakup takiego sprzętu?

Zyskuje się to przez zmniejszenie liczby fotografii, zmniejszenie kodu serwisu i optymalizację szybkości działania. Zupełnie innego podejścia będzie wymagać również sama nawigacja na stronie, przy dotykowych ekranach sterowanie będzie się odbywać przy pomocy palców i serwisy mobilne powinny być do tego przystosowane. Dlatego też występuje tak duża liczba rozbieżności między wersją mobilną i tradycyjną wielu serwisów, a osoby na to narzekające, że są one różne powinni zdać sobie sprawę, z czego się to wszystko bierze. Następnym poziomem rozwoju wielu internetowych serwisów jest tworzenie aplikacji mobilnych rozszerzających możliwości, które oferują przeglądarki. Tego typu aplikacje zainstalować można na swoich tabletach czy smartfonach i korzystać ze znacznie większej liczby funkcjonalności, niż podczas korzystania z przeglądarki.

Napisał
2018/07/12, 02:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.