Projektowanie aplikacji www

Sieć internetowa jest dostępna w zasadzie w każdym miejscu. W domach i biurach mało kto nie ma obecnie dostępu do sieci, także komórkowi operatorzy w większości taryf coraz częściej uwzględniają pakiety internetowe.

Zwiększająca się powszechność mobilnych sprzętów, na przykład takich jak tablety lub smartfony sprawiła, że z możliwości otwierania internetowych stron można korzystać w dowolnym miejscu. Dzięki urządzeniom mobilnym zmieniło się również podejście do projektowania internetowych serwisów. W przypadku komputerów stacjonarnych i laptopów serwisy są wyświetlane na dużym ekranie o odpowiedniej rozdzielności. Jednak na małym ekranie tabletu takie - Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|R|W=230]serwisy nie wyglądają zbyt dobrze, a dodatkowo czas ich ładowania jest bardzo długi. Dlatego też wraz z rozpowszechnieniem przenośnych urządzeń coraz więcej serwisów zdecydowało się uruchomić swoje strony mobilne, czyli wersje nadające się do otwierania właśnie na tych małych ekranach.

Mobilne strony na smartfony i tablety zmodyfikowały również sposób podejścia do realizacji internetowych serwisów. Tworzenie stron mobilnych zaczęło wymagać od projektantów całkowicie odmiennego sposobu niż przy typowych stronach www, i często będą to dwa zupełnie różne produkty. Przy wersjach mobilnych najważniejsza jest lekkość i mała objętość.
Resztę na

Polecamy też

Jakiego typu akcesoria do smartfona warto mieć?

iPhone
Na podstawie danych z: http://www.morguefile.com/
Popularność Iphonów oraz innych telefonów komórkowych oraz Ipodów ciągle wzrasta. W dwudziestym pierwszym wieku niezwykłe zgryzoty powoduje choćby zakup akcesoriów do takich komórek. Akcesoria do telefonów to słowa, która może pomóc w wyszukaniu tych akcesoria. Akcesoria do Iphone'a oraz liczne usługi czy aplikacje, które proponuje wielość firm, potrafią nadzwyczaj polepszyć życie, o ile tylko konkretny kupujący umie z tych dobrze korzystać. Jak najbezpieczniej wybrać tanie, ale nie w pełni godne zaufania etui do Iphone'a, którą baterię i jakie słuchawki?

Zyskuje się to przez zmniejszenie liczby fotografii, zmniejszenie kodu serwisu i optymalizację szybkości działania. Zupełnie innego podejścia będzie wymagać również sama nawigacja na stronie, przy dotykowych ekranach sterowanie będzie się odbywać przy pomocy palców i serwisy mobilne powinny być do tego przystosowane. Dlatego też występuje tak duża liczba rozbieżności między wersją mobilną i tradycyjną wielu serwisów, a osoby na to narzekające, że są one różne powinni zdać sobie sprawę, z czego się to wszystko bierze. Następnym poziomem rozwoju wielu internetowych serwisów jest tworzenie aplikacji mobilnych rozszerzających możliwości, które oferują przeglądarki. Tego typu aplikacje zainstalować można na swoich tabletach czy smartfonach i korzystać ze znacznie większej liczby funkcjonalności, niż podczas korzystania z przeglądarki.

Napisał
2018/07/12, 02:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.