Jak zaprojektować pomieszczenie serwerowe?

Serwerownia to miejsce potrzebujące specjalistycznego wyposażenia. Poza niezwykle pojemnymi dyskami twardymi konieczny jest szereg profesjonalnego sprzętu, który pozwoli na właściwe funkcjonowanie takiej instytucji. Ogromnie ważne jest też posiadanie wysoce wyspecjalizowanej kadry, będącej w stanie właściwie tego rodzaju sprzęt obsługiwać.
Cooler Master Elite 343
Autor: 4Press.pl
Na podstawie danych z: 4Press.pl
Poza tym przydatne jest wyspecjalizowane oprogramowanie, stworzone typowo do tego rodzaju działań. Najczęściej wybieranym oprogramowaniem do obsługi serwerów jest zestaw winsvrstd 2008r2 sngl olp nl. Jest to profesjonalny program, specjalnie przygotowany do tego celu przez firmę Microsoft. Informatycy cenią sobie wsparcie techniczne, jakie ta firma oferuje swoim klientom.

Urządzenia Serwery do poprawnego funkcjonowania potrzebują ponadto narzędzi określanych jako switche. Są to przyrządy łączące poszczególne segmenty sieci komputerowej.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis zarządzanie dokumentacją, w którym przeczytasz podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

Urządzenia te ze względu na zróżnicowane przeznaczenie charakteryzuje różna liczba portów ethernet. Dla mniejszych serwerowni najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie J9661A. Ten przełącznik posiada jedynie 8 portów ethernet i jest idealny dla klientów planujących założenie niewielkiego serwera. Najczęściej kupowaną alternatywą w podobnej cenie jest J9145A.

Czasami trudno jest wyszukać istotnie unikalne źródło, więc jeśli zainteresował Cię ten wpis, to bez obawy kliknij tu.

Urządzenia te odróżnia tylko parę parametrów technicznych, każdy informatyk musi jednak być w stanie dopasować właściwy sprzęt dla swojej firmy. Nie zapomnijmy także o routerach (Routery od Ceneo), tak ważnych dla połączenia z Internetem.

Porozmawiajmy jednak o trochę innym temacie. W przedsiębiorstwie pracownicy pracują na stanowiskach komputerowych. Jeżeli chodzi o komputery stacjonarne czy laptopy wydajność (link do atrakcyjnej strony) ich jest naprawdę ważna. Zależy to oczywiście od zajmowanego stanowiska i charakteru firmy. Wiadomo jednak, że grafik musi mieć lepszą kartę graficzną niż na przykład księgowa. Jednak wymagane jest, by sprzęt był wydajny w miarę możliwości firmy.

Duże serwerownie Większe serwerownie wymagają odpowiednio większych i odpowiednio bardziej kosztownych przełączników. Przy utworzeniu średniego serwera odpowiedni bywa J9019B, który został wyposażony w 24 porty oraz zestaw przydatnych funkcjonalności. Dla przedsiębiorstw, którym i to nie wystarcza, przewidziano jeszcze większe i bardziej wydajne switche. Najwięksi potentaci w branży IT korzystają z takich przyrządów, jak na przykład J9147A, który ma aż 44 porty i jest przeznaczony dla najbardziej zaawansowanych serwerowni. Tego rodzaju przyrządy, najczęściej w parach po parę sztuk, są umieszczane w szafach do tego przeznaczonych, tak, żeby zminimalizować ilość poplątanych przewodów. Skonfigurowanie tego typu przyrządu wymaga jednak wykwalifikowanych pracowników.


Polecamy też

Używanie danych jest istotnym aspektem dla rozwoju przedsiębiorstwa na rynku krajowym

Programista w pracy
Autor: Sylvain Kalache
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Mając przedsiębiorstwo, pragniemy żeby posiadała na rynku polskim wielką pozycje, a również dążymy do rozwoju, czym można powiększyć konkurencyjność swojej firmy. Jest to przebieg wymagający przetwarzania danych w układzie IT.
2021/11/03, 07:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.