Garść koncepcji na to, jak uniknąć kradzieży, kiedy udajemy się na wakacyjną wyprawę

W pomieszczeniach naszego domu przechowujemy wiele kosztownych skarbów: od złotej biżuterii zaczynając, a na sprzęcie rtv kończąc. Nie dziwi już nikogo fakt, że właściciele często pragnęliby powierzyć swoje mieszkanko najlepszemu sąsiadowi, który nie dość, że przypilnuje, aby nikt podejrzany nie szwendał się pod oknami, to jeszcze podleje kwiaty lub wyprowadzi pupila na popołudniowy spacer. Jednak w dobie zintensyfikowanego rozwoju elektroniki coraz mniej osób jest zmuszonych liczyć na pomoc sąsiadów.
alarm
Autor: US CPSC
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Systemy alarmowe instalowane są coraz powszechniej w domach, nie mówiąc już o wieżowcach. Chronią nie tylko własność osobistą, ale również tę państwową - bardzo dobrym przykładem są chociażby sądy najwyższe, gdzie gromadzi się tajne akta spraw. Powróćmy jednak do naszych rozważań dotyczących prywatnych domów. Alarmy, o których była rzecz wcześniej, uratowały już niejednego właściciela lokalu mieszkalnego przed złodziejami. Zasada działania tego elektronicznego urządzenia jest dziecinnie prosta. Opiera się ona na systemie czujników, które wykryją każde otwieranie drzwi, gdy alarm All Secure - (monitoring Gdańsk) pozostaje załączony. Dodatkowo przy usiłowaniu kradzieży w całej okolicy słychać przeraźliwy dźwięk, który oznajmia okolicznym mieszkańcom, że w pobliżu grasuje włamywacz. Bardziej nowoczesne systemy alarmowe są także wzbogacone o specjalistyczne kamery, które rejestrują film w w całkowitych ciemnościach.

Polecamy też

Z jakich przyczyn warto zdecydować się na atrakcyjną obudowę telefonu?

telewizor
Autor: http://sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
Oryginalne obudowy telefonów komórkowych cieszą się coraz większym zainteresowaniem na krajowym rynku. W poszczególnych salonach można znaleźć niezwykle oryginalne propozycje, które wpiszą się w wymagania wyjątkowo wymagających konsumentów.


Producenci takich antywłamaniowych zabezpieczeń podążają jednakże jeszcze w jednym, całkowicie innym kierunku. Projektują takie sprzęty, które mają insynuować obecność domowników w domu. Tak obrany cel można zrealizować za pomocą całkiem nieskomplikowanych przyrządów. Jednym z nich jest np. symulator odbiornika telewizyjnego. Pod naszą nieobecność emituje światło takie samo jak
alarm
Autor: josh.liba
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com/photos/jliba/4415477551/
wspomniany sprzęt rtv, więc kiedy rabuś patrzy z podwórza na nasze okna, to przypuszcza, że właściciele danego lokum właśnie są w trakcie śledzenia losów bohaterów ich ulubionego filmu. Na tym exemplum nie kończy się oczywiście asortyment produktów omawianej kategorii. Aby poznać wszystkie dostępne na rynku towary wystarczy przeglądnąć propozycję wirtualnych sklepów.
Niezależnie od tego, jaki typ zabezpieczenia zdecydujemy się kupić, musimy liczyć się z tym, że trzeba będzie solidnie się wykosztować. Na razie alarmy, zwłaszcza w tych ekskluzywnych wersjach, bywają przeznaczone raczej dla bogaczy. Kogo nie stać na kosztowne rozwiązania, poradzi sobie w odmienny sposób, czyli np. zakupi gniazdko elektryczne z programatorem czasu, który wieczorami samoczynnie będzie włączał niewielką lampkę.
2023/03/28, 17:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.