W jaki sposób wybrać odpowiedni obiektyw do lustrzanki?

Sporo osób, które dopiero zaczynają fotografować, nie jest zorientowanych, w jaki sposób powinny wybrać odpowiedni obiektyw do lustrzanki. Wybór jest duży, stąd też trudno nam podjąć dobrą decyzję, szczególnie, iż jesteśmy dopiero na początku tej drogi i w zasadzie jeszcze niewiele wiemy. Nie musi być to tak problematyczne wyzwanie, jeżeli tylko poznamy kilka najistotniejszych porad.
Obiektyw makro
Autor: Christopher Aitken
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W pierwszym rzędzie trzeba zwrócić uwagę na ogniskową obiektywu. To ona głównie wpływa na rezultaty, jakie osiągniemy, a wyróżnia się dwa rodzaje ogniskowych oraz w związku z powyższym dwa warianty obiektywów, do jakich należą obiektywy stałoogniskowe oraz zmiennoogniskowe, z opcją zoom. Chociaż obiektywy stałoogniskowe cechują się nie tak dużą uniwersalnością, to można dzięki nim otrzymać o wiele wyższą jakość zdjęć.

Obiektywy z zoomem zapewniają większą wszechstronność, co jest bezapelacyjnym atutem, gdyż nigdy nie wiemy, w jakich tak naprawdę warunkach będziemy pracować. Warto też mieć na względzie typ matrycy aparatu i focusa, choć w tym ostatnim przypadku duża część aparatów posiada fokus automatyczny. W związku z ogniskową odróżnia się np. aparaty z obiektywem standardowym, szerokokątnym, jak również teleobiektywy.

Fotograf
Autor: Santiago Matan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jednym z polecanych obiektywów jest sigma 24-105mm, obiektyw ze stabilizacją obrazu oferowany przez markowy sklep fotograficzy Sigma. Dzięki parametrom obiektywu jest on znakomity do wykonywania zdjęć sesja ciążowa Małgorzata Drozdowska urokliwych pejzaży lub fotografii portretowej, tak powszechnej wśród miłośników fotografowania. Niewątpliwie warto jest sprawdzić powyższy obiektyw, gdyż może on zagwarantować nam zadowolenie i radość z pasji, która powoli staje się całym naszym życiem.

Jeśli mimo wszystko wolimy nie podejmować takich decyzji samodzielnie, najlepiej jest wybrać się na zakupy z osobą, która zna się na tym temacie bądź skorzystać z pomocy sprzedawców.

Polecamy też

Handel w internecie jest coraz bardziej popularny we wszystkich krajach UE

Hanna Zdanowska
Autor: Mark Rimmel
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nie ma zapewne na naszym kontynencie osoby, która nie zamówiłaby chociaż raz w życiu czegokolwiek w sieci.


Obecnie niemal każda spółka, która proponuje różne przedmioty w sprzedaży, prowadzi też sklep online.


W tym wypadku jednakże musimy pamiętać, iż nieraz nie mają oni doświadczenia w robieniu zdjęć, a polecają produkty, które po prostu są bardziej kosztowne, a więc ich zdaniem – lepsze. Kiedy już trochę podszkolimy się i będziemy robić dużo zdjęć, kupienie następnego obiektywu z pewnością sprawi nam już o wiele mniej kłopotu, a nawet będzie prawdziwą przyjemnością, bo nie będziemy w stanie doczekać się ujęć, które przy jego pomocy zrobimy.
2023/03/28, 17:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.