Wszechstronny, lekki i wygodny obiektyw

Przy kupowaniu obiektywu, powinno się zwrócić uwagę na to, czy będzie on pasował do naszego urządzenia. Z wyjątkiem osprzętu wywodzącego się od tej samej firmy, jakiej logo widnieje na aparacie, mamy nadal do dyspozycji ofertę wytwórców niezależnych.
Sigma to ekwipunek typowo amatorski. Obiektyw o tak dużym obrębie ogniskowych, nie może być konstrukcją prostą. Obiektyw jest wyposażony w wyrazistą skalę ostrości, także leżące po lewej stronie przełączniki trybu pracy autofokusa, statyczności, także blokowania obiektywu.


Sigma to niezależny producent obiektywów, jaki od wielu lat konsekwentnie dziwi coraz to pionierskimi konstrukcjami.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem uważasz, że warto jest głębiej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tutaj pieczątka od ręki warszawa.

Sporo z nich to bardzo egzotyczne pozycje, jakie dla przeciętnego fotoamatora zostają jedynie nowinkami. Jest możliwość jednak odnaleźć w ofercie Sigmy szereg niezwykle przydatnych obiektywów stosownej jakości za względnie niską cenę. Robią oni obiektywy z zaczepami w wersji dla różnych układów.


sigma 18 200
Autor: Doug Kerr
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Sigma 18 200 to uniwersalny, lekki i poręczny obiektyw, dedykowany specjalnie do lustrzanek cyfrowych. Posiada wbudowany napęd. Dzięki nadzwyczaj zaawansowanej konstrukcji, obiektyw zachowuje dużą jakość obrazu w pełnym zakresie ogniskowych. Dwa moduły o niskiej dyspersji SLD w połączeniu z dwoma soczewkami asferycznymi oferują idealną korekcję każdego rodzaju nieprawidłowości i zniekształceń.
Wyjątkowe wielowarstwowe osłonki antyrefleksyjne, jakimi pokryte są każde soczewki, skutecznie uniemożliwiają powstawaniu wszelkiego rodzaju blików i flar. Obiektyw ma układ wewnętrznego ostrzenia IF, dzięki jakiemu przednia soczewka nie obraca się w trakcie ostrzenia. To umożliwia pewne używanie kołowych filtrów polaryzacyjnych.
2023/03/28, 17:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.