Nie jesteśmy zmuszeni nosić dużych książek

Ile razy było tak, że podróżując busem taszczyliśmy ze sobą grubą księgę, bo pragnęliśmy sobie za jej podparciem umilić jazdę i równocześnie przeklinaliśmy w duchu to, że musi ona mieć akurat tak sporo stron? Dziś mamy okazję pokorzystać z nowych możliwości, które pozwalają nam na przeczytanie nawet najgrubszych książek, za pomocą specjalnego urządzenia, które jest małe oraz które równocześnie niezbyt dużo waży.

Wielu chwali sobie czytniki
Kiedy zajedziemy w długą trasę, to zamiast brać ze sobą po kilka sporych ksiąg, starczy, że weźmiemy ze sobą urządzenie o nazwie , czyli inaczej określając czytnik e-booków i ściągniemy na niego foldery z powieściami, które nas interesują. Do wyboru w niskiej kwocie posiadamy też czytnik Amazon Kindle 5 z reklamami czarny, ale płacąc ciut więcej mamy szanse stać się posiadaczami takiego czytnika bez reklam. Co ważne, są to niewielkie sprzęty, lekkie, skonstruowane w taki sposób, że podczas czytania nie męczą nam się oczy, jak to nieraz ma miejsce podczas czytania na zwykłym komputerze. Świetne w tym wszystkim jest również to, że e-booki są sporo tańsze niż zwykłe książki, a więc mamy szanse posiadać ich więcej, a równocześnie nie biorą nam miejsca w szafie.

Audiobooki to też ciekawa alternatywa
Gry dla dzieci
Autor: Cristian Bortes
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli nasze dziecko jest nazbyt małe, aby samemu sobie czytać bajki, a my nie zawsze mamy szanse mu je poczytać, to bez wątpienia świetnie spiszą się tutaj audiobooki czyli inaczej określając książeczki, które są odczytywane przez kogoś kolejnego, a my zwyczajnie mamy szanse to nagranie później posłuchać. Jeśli nasze dziecko kocha bajkę Auta, to bez wątpienia świetnym prezentem dla niego będą Auta – 3 grające książeczki (audiobook), których będzie miało szanse słuchać do woli. Co istotne, to też są audiobooki stworzone z myślą o dorosłych, gdzie nagrane są świetne książki dla dorosłych. Sprawdź:

Może kiedyś zastąpią książki z papieru
Jeśli papierowe książki są dla nas za wielkie, albo po prostu braknie nam czasu na ich czytanie, a jesteśmy głodni jakiejś książki, to wciąż możemy skorzystać z obecnej technologii jaką oferują nam e-booki i audiobooki. I chociaż ta forma jest coraz mocniej popularna, to mimo wszystko trzeba pamiętać, że nadal jest bardzo wielu miłośników książek papierowych, dla których mają one wspaniałą dusze.
2014/04/30, 16:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.